Finał Konkursu Historycznego ROBOTNICY WYBRZEŻA 1945 - 1989

2019-03-18

Gratulacje dla Pawła Czermańskiego, który zajął siódme miejsce w finale konkursu "Robotnicy Wybrzeża 1045 - 1989".

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z dzisiejszej uroczystości wieńczącej VII Wojewódzki Konkurs Historyczny Gdańszczanie – Pomorzanie - Polacy, który w tym roku odbywał się pod tytułem „Robotnicy Pomorza Gdańskiego 1945-1989 r.”.

Konkurs ten zawdzięczamy pracy wielu osób, które bardzo aktywnie włączyły się w jego przygotowanie. Wśród nich są: Krzysztof Drażba (Naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku), Jarosław Zalesiński (dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku), Jarosław Żurawiński (Morska Fundacja Historyczna), a także dyrektor Hanna Sempke (I Zespół Szkół STO w Gdańsku), dyrektor Jolanta Zabrocka (III Zespołu Szkół STO w Gdańsku) oraz Grażyna Niemyjska, Paweł Beczek, Arkadiusz Kazański i Zbigniew Walczak.

W trakcie uroczystości laureatom oraz wyróżnionym wręczone zostały dyplomy oraz upominki.

1. miejsce zajął Antoni Cichowicz  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leźnie
2. miejsce Maciej Lewandowski III Społeczna Szkoła Podstawowa STO
3. miejsce Radosław Leszczyński Szkoła Podstawowa nr 11 w Wejherowie
Paweł Czermański z naszej szkoły zajął VII miejsce.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Nagrody ufundował IPN, Społeczne Towarzystwo Oświatowe w Warszawie oraz Urząd Miasta Gdańsk.

G. Niemyjska