ZAPROSZENIE

2018-11-07

Szanowni Państwo,
Zapraszamy całą społeczność szkolną, uczniów, rodziców, dziadków, przyjaciół I Zespołu Szkół STO na specjalne wydarzenie KONCERT DLA POLSKI KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ W PIĄTEK, 09.11.2018, o godzinie 13.30 w Oliwskim Ratuszu Kultury. Pragniemy uczcić 100-lecie Niepodległości Polski poprzez koncert i wspólny śpiew pieśni patriotycznych. 
Koncert poprowadzi klasa 3. gimnazjum, nasz szkolny chór dziecięcy i dwa zespoły wokalne; kl.4-5 oraz klasa 2. gimnazjuM, nauczyciele I Zespołu STO

Drodzy Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice,

z radością i dumą będziemy świętować 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości! W naszej szkole kulminacją będą wydarzenia 9.11.2018 r.- piątek. Tego dnia poprzez przygotowywane w poszczególnych klasach projekty poczujemy jak żyło się Polakom w okresie międzywojennym i co było dla nich ważne. Będziemy mieli okazję przekonać się jak tamten czas rozumieją i widzą nasi uczniowie. O godzinie 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewa 4 zwrotki hymnu przed Oliwskim Ratuszem Kultury, wzdłuż ulicy Opata Jacka Rybińskiego. W ten sposób włączamy się w ogólnopolskie Bicie Rekordu dla Niepodległej, staniemy się częścią śpiewającej w całej Polsce wspólnoty! Potem czeka nas Parada Historyczna przebranych postaci oraz pisanie życzeń dla Niepodległej przez uczniów klas IV-III gim. Zwieńczeniem tego niezwykłego dnia będzie Koncert Patriotyczny zorganizowany przez naszą szkołę w Oliwskim Ratuszu Kultury o godzinie 13.30- serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnego śpiewania. 

Mamy nadzieję, że ten dzień przyniesie wszystkim uczestnikom szczerą radość- z bycia razem, ze wspólnego przeżywania Święta Naszej Ojczyzny. Droga Polaków do wolności to historia długa,trudna i okupiona cierpieniem, pokazująca niezwykłą moc i siłę braterstwa naszego Narodu. Dbajmy o tę wolność wspólną i każdego z nas, dbajmy o Polskę tam, gdzie jesteśmy, dbajmy o siebie nawzajem!

Mamy Niepodległą!

Pozdrawiam,

Hanna Sempka