XXV BIEG OLIWSKI

2018-10-09

Tegoroczny bieg zgromadził w lesie oliwskim uczniów i ich opiekunów z sześciu szkół: trzy STO, SP nr 61 w Gdańsku, Fregata i Gedanensis. Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie klas najmłodszych. Wszyscy, którzy wystąpili w biegu przełajowym, mimo że trasa nie była łatwa, ukończyli bieg. Było to czasami możliwe tylko dzięki wsparciu kolegi lub koleżanki, którzy rezygnując z rywalizacji o medalowe miejsca, towarzyszyli słabszym kolegom na trasie. Niektórzy marzyli, by być jak ptaki i przefrunąć na metę ponad szybkonogimi zawodnikami. Jedni odkryli swoją siłę, inni słabości, ale wszyscy tego dnia dowiedzieli się o sobie czegoś nowego. Było to możliwe dzięku pani Marcie i panu Grzegorzowi oraz Nataszy, Adamowi, Markowi i Tymonowi, którzy już z samego rana przyszli do lasu, by wytyczyć trasy biegowe dla wszystkich grup wiekowych.

Hor