Byliśmy na Piastowskim Szlaku

2018-09-25

W dniach 17-19 września 2018 r.  klasy IV i V, pod opieką pani Marty Kępowicz i Justyny Sławińskiej, a także pana Grzegorza Banaszczyka, w ramach Złotej Szkoły, wyjechały na wycieczkę Piastowskim Szlakiem. Na trasie znalazł się Biskupin i festyn archeologiczny, katedra w Gnieźnie i Muzeum Początków Państwa Polskiego. Zwiedzaliśmy Ostrów  Lednicki  – jedno z najważniejszych miejsc, które jest związane z początkiem polskiej państwowości. Był to jeden z najważniejszych grodów państwa Polan. To tu  prawdopodobnie Mieszko I przyjął chrzest. Na wyjeździe było wiele atrakcji: przejażdżka koleją wąskotorową z Biskupina do Gąsawy, strzelanie z łuku, dyskoteka, ognisko i wyprawa nad jezioro, by zobaczyć wschód słońca. Ostatnim punktem na trasie był Rodzinny Park Rozrywki  „Zaurolandia” w Rogowie, gdzie spacerując wśród dinozaurów, można było wysłuchać  ciekawej opowieści o prehistorycznych zwierzętach.

Inf. G.Banaszczyk.