Zimowe Igrzyska Świetlicowe 2018

2018-02-28

Zimowe Igrzyska Świetlicowe 23.02.2018

W tym roku Zimowe Igrzyska Świetlicowe zbiegły się z Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pjongczang (Korea Południowa). Motywacja do osiągania jak najlepszych rezultatów była więc podwójna.

Boisko szkolne pokryła warstwa śniegu. Dzięki temu udało się nam przeprowadzić kilka konkurencji nawiązujących do prawdziwych Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Uczniowie rywalizowali w 3 konkurencjach:

Wyścigi bobslejowe – za sanie posłużyły worki, na których zawodnicy pokonywali wyznaczoną trasę w formie sztafet wahadłowych

Hokej – to uproszczona konkurencja, w której uczestnicy mieli za zadanie wykonać drybling z kijem i krążkiem pokonując slalom

Curling – do oceny precyzji i wyczucia odległości świetnie sprawdziły się kule bule na śniegu.

W tegorocznych Igrzyskach świetlicowych wzięło udział 34 uczniów. Za włożony trud i zaangażowanie wszyscy zostali nagrodzeni.

Dziękuję nauczycielom wspierającym tę imprezę oraz uczniom klasy IV, którzy pomagali w  przeprowadzeniu Igrzysk.

Grzegorz Nurzyński