Dzień Misia

2017-11-29

W tym roku Dzień Misia przypadł na dzień 25 listopada, czyli na sobotę, dlatego dzieci z zerówki (i nie tylko) świętowały już w piątek (24 listopada). Cały dzień w szkole towarzyszyły im przyniosione z domu misie.           W klasie, na korytarzu, na boisku dzieci i ich misie byli nierozłączni.

Zdj. Agnieszka Rebejko-Nurzyńska

Pluszowy miś to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku. Pierwsze misie pluszowe powstały w Europie, następnie były też eksportowane do USA. Nazwa Teddy Bear, wzięła się od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta. Wiąże się z tym historia o niedźwiadku, którego postrzelił podczas polowania jeden z jego towarzyszy. Gdy prezydent zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je wypuścić. Cała historyjka została zobrazowana w komiksie i opublikowana w gazecie. (Wikipedia)