rok szkolny 2017/2018

V Wojewódzki Konkurs Przyrodniczo-Historyczny

Długo czekaliśmy na wyniki V Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczo-Historycznego POLSKA DAWNIEJ I DZIŚ. Przyjęliśmy je z radością: KAJETAN ŻYLIŃSKI zdobył 1. miejsce w kategorii klas 4-5, a MAREK DZIEDZIC 3. w kategorii 6-7. Pozostali uczestnicy Jeremiasz Białynicki-Birula i Amelka Piórkowska zdobyli 6. miejsce.
Gratulacje!!!



ODYSEJA UMYSŁU 2018

Gratulacje dla Marka Dziedzica z klasy 7. i jego drużyny, zdobywców Mistrzostwa Świata w swojej kategorii wiekowej podczas finału Odysei Umysłu 2018 w USA.



III MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM

27.03.2018

Mistrzowie: Eryk Tafel (złoty medal), Hubert Czapiewski (srebrny medal), Filip Szczerba (brązowy medal)

 W kategorii dziewcząt nie zawiodła faworytka Agnieszka Pacek z kl. VI, zdobywając złoty medal. Drugie miejsce i srebrny medal wywalczyła Martyna Ciszkiewicz z kl. VII. Brąz przypadł w udziale Zosi Dobkowskiej, również z klasy VII.

Grzegorz Nurzyński, Marta Kępowicz 







I miejsce w konkursie Wspólnoty Gdańskiej "Dzieci śpiewają o Gdańsku"

Klasa III SP pod opieką pań Beaty Dettlaff i Ewy Kropisz.

V miejsce Pawła Czermańskiego!

VIII Wojewódzki Konkurs "Bohaterowie II wojny światowej na Pomorzu Gdańskim" 2017/2018



Agnieszka Pacek stypendystką Prezydenta Miasta Gdańska

W dniu 3 sierpnia 2017 r. na posiedzeniu  powołanej do tego celu Komisji przyznano jednorazowe stypendium dla uczniów szczegółnie uzdolnionych. W gronie nagrodzonych znalazło się jedenaścioro uczniów naszej szkoły, w tym - siedmioro tegorocznych absolwentów.

Za osiągnięcia  naukowe w roku szkolnym 2016/2017 stypendium otrzymali:

Agnieszka Pacek, Jan Janiszewski,  Mateusz Skwarski, Antonina Grabowska, Oliwier Jurczak, Kornelia Lipowska, Judyta Pacuła, Katarzyna Piernicka, Bartłomiej Plewczyński, Ewa Trenkner.

Za osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2016.2017 stypendium otrzymalŁ Maksymilian Radomski.

Gratulujemy! 





Najpiękniejszy Kalendarz Adwentowy

Szczegóły w załączniku.

Mirosława Czochańska 



Etap szkolny Konkursu Przedmiotowego z Matematyki

Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:

Agnieszka Pacek z VI klasy oraz Martyna Ciszkiewicz, Karol Gajewski, Filip Szczerba, Piotr Cherek, Dominik Urbański, Mateusz Wierzbicki, Marek Dziedzic z klasy VII.

Gratulacje!!! 



Etap szkolny Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego

Dop etapu rejonowego zakwalifikowali się:

Tara Gustin-Naryniecki, Karol Gajewski, Mateusz Wierzbicki, Dominik Urbański, Piotr Cherek.

Gratulacje!!! 



I miejsce Amelii Blecher w wojewódzkim konkursie plastycznym

Amelia Blecher z klasy III SP zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Przemalowujemy dzieła mistrzów".
Uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu odbędzie się 8 XII 2017 r., o godz. 10:00 
w Akademii Sztuk Pięknych (hol na I piętrze).
Tam też od 4 XII do 8 XII można
obejrzeć najciekawsze prace.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy.
Organizatorzy



X Ogólnopolski Festiwal Twórczości Patriotycznej

Z OGROMNĄ PRZYJEMNOŚCIĄ PRAGNĘ POINFORMOWAĆ O ZAJĘCIU I MIEJSCA PRZEZ nasz ZESPÓŁ WOKALNY NA X OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU TWÓRCZOŚCI PATRIOTYCZNEJ. 
NASZ ZESPÓL "NA PIĘTRZE" w składzie:
Magdalena Chwal, Ida Dzierżanowska, Julia Modrzyńska, Anna Szczęch, Pola Gawrycka, Pola Leśniewska, Aleksandra Libionka, Barbara Laska, Natasza Narojczyk, Weronika Rostkowska , oraz Jan Alwasiak, Kordian Jokiel, Wiktor Czapiewski, Andrzej Wasilewski pokonał 38 uczestników i w kategorii zespołów dużych był NAJLEPSZY!! 
ZOSTALIŚMY ZAPROSZENI NA GALĘ HONOROWĄ 08.12 o 13.00 do SZKOŁY PODSTAWOWEJ nr 33 w Gdańsku. 

Indywidualnie w kategorii piosenki ludowej MAGDALENA CHWAL ZAJĘŁA IV miejsce
Konkurs odbył się pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego, Pomorskiego Kuratora Oświaty, Przewodniczącego Rady Miasta Gdańska,Prezydenta Miasta Gdańska oraz Narodowego Centrum Kultury 


GRATULUJĘ I DZIĘKUJĘ MOIM KOCHANYM ŚPIEWAKOM!!!

DZIĘKUJĘ MOIM KOLEŻANKOM I KOLEGOM, którzy umożliwili mi pracę z zespołem.
GRATULUJĘ RÓWNIEŻ RODZICOM, mają wspaniałych śpiewaków

ŻYCZĘ DALSZYCH SUKCESÓW. 
Beata Dettlaff

Najpiękniejszy Kalendarz Adwentowy

Kalendarz Noemi Urbańskiej!






Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego

Miło mi poinformować, że Karol Gajewski z klasy VII zakwalifikował się do finału Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego.
Gratulujemy!

BOHATEROWIE II WOJNY ŚWIATOWEJ NA POMORZU

BOHATEROWIE II WOJNY ŚWIATOWEJ NA POMORZU

Gratulacje dla Pawła Czermańskiego i Marka Dziedzica za świetny wynik na etapie rejonowym konkursu wojewódzkiego Bohaterowie II wojny na Pomorzu i zakwalifikowanie się do finału 20 marca 2018 r. w "Muzeum II Wojny Światowej"



Martyna Kapitańska FINALISTKĄ Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z J. polskiego



XIV Wojewódzki Konkurs Poezji i Poezji Śpiewanej


w kategorii poezja klasy I-III wyróżnienie Zuzanna Małys

w kategorii poezja śpiewana klasy I-III wyróżnienie-Pola Rybkowska

w kategorii poezja śpiewana klasy IV-VI III miejsce Natalia Ulasińska

w kategorii poezja klasy IV-VI wyróżnienie Jan Wolski

w kategorii poezja klasy VII i GIMNAZJUM III miejsce Adam Pacek


Inf. Beata Dettlaff, Klementyna Kasprzyk- Kucharz

W ósmym etapie WMC dla Najmłodszych wzięło udział 11 maratończyków. Najlepsze wyniki osiągnęli:

Julia Łopacińska - 18/20

Dąbrówka Kucharz -  17/20

Radek Kowalski - 15/20

Karol Mrowiec - 14/15

Antonina Ramlo - 14/20

Gratulujemy!

 W WMC dla Najmłodszych "Spotkacie nowych przyjaciół" w naszej szkole wzięło w tym roku udział 17 uczniów z klas II-III.

Najlepsze wyniki w tegorocznym maratonie osiągnęli:
 
I Julia Łopacińska - 138/120
II Dabrówka Kucharz - 132/120
III Radek Kowalski - 125/120
IV Karol Mrowiec - 116/120
V Julian Deptuła - 103/120
VI Hania Wenta - 102/120 
 
GRATULUJEMY!