Samorząd Uczniowski

Działalność

   W kolejnych miesiącach roku szkolnego SU realizuje działania zarówno te wewnątrzszkolne, jak i lokalne. Do stałych, corocznych działań należy:
- Prowadzenie akcji „ADOPCJA SERCA” (patrz szczegóły), podczas której uczniowie zbierają symboliczną „złotówkę” dla głodujących dzieci z Afryki. 
 - Na przełomie listopada i grudnia przeprowadzanie akcji na rzecz rodzinnych domów dziecka - „Góra Grosza”.
- Każdego roku niesłabnącą popularnością cieszą się wróżby Andrzejkowe organizowane przez gimnazjalistów dla uczniów szkoły podstawowej. Właśnie w tym czasie proponujemy trochę dla zabawy, a trochę na serio uchylić rąbka zasłony spowijającej przyszłość.  
- Zgodnie z tradycją, 6 grudnia Święty Mikołaj przynosi dzieciom prezenty. Każdy 
 z uczniów otrzymuje także coś słodkiego od wyczekiwanego Mikołaja. Czasami ogłasza konkurs na najładniej ozdobioną salę lekcyjną, ale wysoki poziom i zaangażowanie uczniów, nauczycieli, rodziców często nie pozwala na wyłonienie jednego zwycięzcy i gratulacje należą się wszystkim klasom!
- Luty to czas dla ... zakochanych. W tym czasie SU organizuje „Pocztę Walentynkową”, poprzez którą każdy może przesłać ciepłe słowa drugiej osobie. 
- Organizacja Pierwszego Dnia Wiosny należy do uczniów szkoły podstawowej i skierowana jest do gimnazjalistów. Zabawy, konkursy, szkoła makijażu na wesoło, itp. są doskonałą zabawą dla każdego, niezależnie od wieku.
- W tym roku włączenie się w akcję na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Jej celem jest zbieranie jak największej ilości nakrętek, które potem hospicjum oddaje do firmy recyklingowej. Ta z kolei wypłaca fundacji PHD środki finansowe za skup zakrętek, by na końcu za zebrane pieniądze zakupić sprzęt medyczny potrzebny podopiecznym hospicjum.  

   Ponadto Samorząd Uczniowski pomaga w przygotowywaniu i przeprowadzaniu konkursów, imprez i uroczystości szkolnych takich jak Dzień Chłopca, Dzień Kobiet, Dzień Edukacji Narodowej, Tydzień Edukacji Globalnej, festyn w zoo, dba o przepływ informacji.
   Czy uczniowie naszej szkoły wiedzą, co oznacza „samorządność, samorząd”? Nawet jeśli nie potrafią sformułować definicji to swoją postawą, zaangażowaniem, zapałem, samodzielnością i niezależnością udowadniają, że pojęcia te są im bliskie, a wartość człowieka nie w tym , kim jest, nie w tym, co ma, ale     w tym, czym dzieli się z innymi.  
   Nad realizacją zadań ujętych w planie prac samorządu czuwa pani Marlena Niedźwiecka.

Skrzynka kontaktowa SU: samorzadsp@polanki.edu.pl